Historia Mahnitëse e Grave Të Biblës

(1 shqyrtim nga klient)

HISTORIA MAHNITËSE E GRAVE
TË BIBLËS
Nga GIEN KARSSEN

Botuar në gjuhën shqipe nga
MISIONI PA KUFI

$0.00

Category:

Share this product

Përshkrim

Ndonëse rreth figurës së gruas në Bibël ka shumë studime,
unë nuk kam lexuar libër më realist sesa ‘Historia mahnitëse e
grave të Biblës”.
Gien Karseen përmes këtij libri bëri që këto gra të shfaqen si
të gjalla, teksa vështrojmë sjelljet dhe ndikimin që ato përcjellin
tek ne, nëpërmjet jetës së tyre. Për këdo që është i interesuar të
studiojë më tepër rreth çdo gruaje, ky libër përmban pyetje në
fund të çdo kapitulli.
Gien është një nga mësueset më të mira që kam njohur deri më
sot në përgatitjen e grave të reja për të drejtuar grupet e studimit
biblik. Ajo e përcjell Fjalën e Perëndisë në mënyrë të tillë që të
zbatohet në situatat e jetës së përditshme.
I lutem Zotit, që ky libër të shërbejë si një farë, që prodhon
fryte të shumtë.

1 shqyrtim për Historia Mahnitëse e Grave Të Biblës

 1. Malvina

  Do kisha deshiren te lexoje libra te krishtere ne gjuhen shqipe, flm qe mundesoni faqe te tilla.

  • Zbulo thesarin nëpër faqet e librit

   Pëllumb Ranxha (pronar i verifikuar)

   Malvina,
   Po perpiqemi qe ta pasurojme faqen tone me libra ndertues per besimin e krishtere. Po ashtu po pergatisim libra audio qe jane ne kete faqe dhe ne Youtube.
   Gjithe te mirat!
   Pellumbi

Shtoni një shqyrtim

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Këtu kemi një përshkrim të shkurtër se si të shkarkojmë një libër nga faqja e IBSH në kompjuter.
Është e nevojshme që të kemi Digital Editions që të mund të hapim një libër epub nga faqja e IBSH

sqAlbanian