FAKTORI LUTJE

Autor: Sammy Tippit
Përktheu: Zefjan Nikolli

Ne jemi plot vetëdije se në kishën e Zotit në Shqipëri dhe për shoqërinë Shqiptare nevojiten burra dhe gra, djem dhe vajza të lutjes. Mësimet dhe dëshmitë e librit do të jenë me të vërtetë një ndihmë e madhe për të qenë edhe më shumë të tillë.

$0.00

Category: Tag:

Share this product

Përshkrim

A je i kënaqur me jetën tënde të lutjes? A mendon se lutjet e tua janë të bollshme? Ose mjaft të sinqerta? A e di kur duhet të ndalosh dhe të dëgjosh? Apo të duket e vështirë të
presësh për Perëndinë? Nëse ti dëshiron të përmirësosh jetën tënde të lutjes, Faktori Lutje,
mund të të ndihmojë. Autori Sammy Tippit nuk do të japë një rregullim të shpejtë apo një
formulë për të ndjekur. Por ai do të të ndihmojë të themelosh një jetë lutjeje.

Ai e përshkruan lutjen si “aventurën më të madhe në të cilën njerëzit mund të hyjnë.” Por ai paralajmëron, “Kjo aventurë në jetën e lutjes nuk mund të merret lehtësisht… Ne do të jemi duke ardhur në prezencën e një Perëndie të gjallë e të shenjtë.”

Pastori Tipit e merr lutjen seriozisht. Ai ka parë se lutja ka ndryshuar jetë individësh dhe
kombesh të tëra. Në këtë mënyrë libri vjen për kishën Shqiptare për të shkaktuar ndryshim tek ne dhe përmes nesh tek të tjerët.

 

 

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “FAKTORI LUTJE”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Këtu kemi një përshkrim të shkurtër se si të shkarkojmë një libër nga faqja e IBSH në kompjuter.
Është e nevojshme që të kemi Digital Editions që të mund të hapim një libër epub nga faqja e IBSH

sqAlbanian