Portfolio

Kur Zoti ekziston, përse ka vuajtje dhe vdekje?

Ka disa gjëra që Perëndia bën në jetët tona në kohë vuajtje, dhembje apo për humbjen e një të afërmi.  Zoti

Gratë e lutjes, bekim për familjen, kishën dhe kombin. 1 Samueli 1–2

Vizita ime e fundit në Izrael ishte bekim, po, e sheh Biblën të gjallë e të vërtetë. U zhyta në mendime ndërsa

A të gëzon Krishtlindja? Luka 2:10-11

Urimi “Gëzuar Krishtlindjen” shoqëron këtë kohë feste, duke dashur t’i përcjellë tjetrit gëzimin që Krishtlindja sjell. Engjëjt lajmëruan një gëzim të madh

Liria dhe pavarësia e vërtetë! Gjoni 8:32

Liria dhe pavarësia e vërtetë! Gjoni 8:32 Përshëndetje të dashur miq! Këto ditë festash janë me rëndësi për popullin tonë. Është bekim

Dil nga burgu i mosfaljes! Mateu 18:33-35

  Thuhet se burgu më i keq në botë është ai i zemrës mosfalëse. Po si mund të jetë kështu pikërisht me

Dishepullizimi (Librat Jetë dhe Dritë me bollëk nga IBSH)

1: Cila është rëndësia e dishepullizimit? Zoti ynë Jezu Krishti na ka urdhëruar që të bëjmë dishepuj, Mat 28, duke ju mësuar

DISIPLINA E PERËNDISHMËRISË

  DIKUR NGA fillimi i verës, përpara se të hyja në klasën e shtatë, ika nga fusha e bejsbollit dhe kapa një

Pse ekziston ferri, vendi i mundimit të tmerrshëm?

Edhe pse shumëkush mendon se do të shkojë në parajsë me Perëndinë e gjallë për të qenë me Të në përjetësi me

Ka fitore mbi fuqitë e errësirës

1Gjoni 4:4 Ju jeni prej Perëndisë, o djem të rinj, dhe i keni mundur ata, sepse ai që është në ju është

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

sqAlbanian